avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 974 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Cand se face plata ultimei luni de indemnizatie CCC?
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Cand se face plata ultimei luni de indemnizatie CCC?

buna seara.
copilul meu a implinit 2 ani pe 30 nov 2011. cand ar trebui sa primesc practic ultima transa de indemnizatie?plata se face la zi sau cu o luna in urma, eu primind indemnizatie in fiecare luna pe data de 16. mai exact in decembrie mai primesc sau in noiembrie a fost ultima transa?

multumesc frumos.
Cel mai recent răspuns: aleks_ro@yahoo.com , utilizator 22:36, 16 Decembrie 2011
1. Veti primi indemnizatie pentru CCC inclusiv pentru ziua de 30.11.2011, cand copilul implineste 2 ani.
2. Indemnizatia pe luna noiembrie o veti primi in decembrie.
multumesc frumos.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Plata indemnizatie crestere copil florentin1 florentin1 Buna ziua, Am nascut in data de 11.09.2012 si am optat pt concediul de crestere copil timp de 1 an.Sotul meu a refuzat efectuarea obligatorie a lunii ... (vezi toată discuția)
Intoarcere munca dupa concediu crestere copil Luca35 Luca35 Buna ziua. Daca fetita mea implineste 2 ani in 15 iunie a.c, cand ma intorc la munca? In 14, 15 sau 16 mai? Multumesc (vezi toată discuția)
Buna ziua. va rog sa ma ajutati cu o clarificare. pe data de ... iulyaD iulyaD Buna ziua. Va rog sa ma ajutati cu o clarificare. Pe data de 16 decembrie 2022, baietelul va face 2 ani. Nu inteleg, conform noii legi, cand trebuie sa ma ... (vezi toată discuția)