Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Cand se face plata ultimei luni de indemnizatie CCC?
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Cand se face plata ultimei luni de indemnizatie CCC?

buna seara.
copilul meu a implinit 2 ani pe 30 nov 2011. cand ar trebui sa primesc practic ultima transa de indemnizatie?plata se face la zi sau cu o luna in urma, eu primind indemnizatie in fiecare luna pe data de 16. mai exact in decembrie mai primesc sau in noiembrie a fost ultima transa?

multumesc frumos.
1. Veti primi indemnizatie pentru CCC inclusiv pentru ziua de 30.11.2011, cand copilul implineste 2 ani.
2. Indemnizatia pe luna noiembrie o veti primi in decembrie.
multumesc frumos.