Forum Discuţii juridice Executare silită termen executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

termen executare silita

buna ziua...vin si eu cu o problema....in sept. 2007 a luat un credit de nevoi personale fara ipoteca(doar cu adeverinta de salariu, buletinul,copie ultima factura la utilitati pe adresa de domiciliu din C.I.)....acum am ceva rate restante doua se apropie si a treia. Acum intrebarile:
-la cat timp se incepe procedura de executare silita??
-ce se poate intampla in situatia de fata? pe numele meu nu am decat o masina in rest nimic...pot fi executati silit propietarii(parintii mei) imobilului unde am domiciliul trecut in C.I.??
Trebuie sa verificati contractul de credit.
Nu pot executa decat bunurile dumneavoastra.
ok...si in legatura cu termenul de cand incepe executarea silita???
Dupa ce se implineste termenul de scadenta, poate fi demarata procedura oricand. Sunt banci care va acorda 90 de zile, altele mai mult, altele deloc. Vedeti daca si cat aveti prevazut prin contract
gi_jane2 a scris:

Dupa ce se implineste termenul de scadenta, poate fi demarata procedura oricand. Sunt banci care va acorda 90 de zile, altele mai mult, altele deloc. Vedeti daca si cat aveti prevazut prin contract

am citit contractul si nu e specificata o perioada....
Nu asteptati sa ajungeti sa va fie executate silit bunurile, incercati sa va intelegeti cu banca in privinta platii restantei.
gi-jane2, moderator