Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Antecedente Penale.
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Antecedente Penale.

Buna ziua. Dupa judecata, daca primesc o suspendare, cat timp apare pe cazier? Exista vreo sansa sa-mi refac cazierul curat si sa pot sa ma angajez fara probleme? Am doar 18 ani, sunt la prima abatere.
Uitati-va pe horatarea definitiva si vedeti care este termenul de incercare si aveti si raspunsul la intrebarea dvs. Cand s-a implinit acest termen sunteti reabilitat de drept si cazierul este din nou "curat", asta daca nu mai savarsiti si alte infractiuni in acest timp.