Forum Discuţii juridice Dreptul, calculatorul meu şi ... Copyright + sursa
Discuție deschisă în Dreptul, calculatorul meu şi internetul

Copyright + sursa

As dori sa stiu daca pot prelua informatii care cred ca sunt de folos, si sa le editez in comunitatea mea online, intradevar va fi postata sursa informatiei

Multumesc

P.S. Scuze daca am ales categoria forum gresita
Cea mai sigura rezolvare: preluati informatiile numai cu acordul autorilor.
Sau, "vanati" informatii care sunt declarate/considerate expres ca liber de copyright.
Daca spre exemplu preluati o stire postata in alta parte puteti scrie sursa si puteti de asemenea sa cereti acordul de postare, in felul acesta nu veti avea probleme.
pai aceasta este ideea.

Exemplu copyright :

Informatiile copiate si la final va aparea Sursa cu link direct catre avocatnet.ro