Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Firma asiguratoare imi cere despagubirea
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Firma asiguratoare imi cere despagubirea

Buna ziua!
Pe 1 martie 2010 conduceam masina unei cunostinte si am produs un accident. Celalat sofer si-a reparat masina pe CASCO, pe asigurarea cunostintei reparand masina mai greu. Am primit o citatie prin care firma asiguratoare a cunostintei mele imi cere despagubirea, reprezentand suma repararii masinii pagubitului. Cunostinta mea a decedat. Daca asigurarea nu e pe numele soferului asa se procedeaza? Multumesc!
trebuie sa vedeti de ce sunteti chemat, si ce se afla la dosar...si apoi sa analizati care a fost cauza
Nu sunteti cumva chemat ca intervenient fortat? Pt ca masina pagubitului trebia reparata pe RCA-ul prietenului dv sau daca a fost reparata pe polita CASCO a pagubitului atunci va plati reparatia asiguratorul RCA al prietenului dv.