Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... al 13-lea salariu
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

al 13-lea salariu

AS DORI SA STIU DACA EXISTA VREO LEGE CONFORM CAREIA SE ACORDA AL 13-LEA SALARIU,AFERENT ANULUI 2010
Pentru sectorul bugetar nu mai exista vreun astfel de act normativ ... pentru sectorul privat o astfel de prevedere poate exista in ccm aplicabil angajatorului, in reg.intern al acestuia sau in c.i.m. .. De asemenea, angajatorul privat poate decide printr-o hotarare acordarea celui de-al 13-lea salariu ....