avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1012 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... al 13-lea salariu
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

al 13-lea salariu

AS DORI SA STIU DACA EXISTA VREO LEGE CONFORM CAREIA SE ACORDA AL 13-LEA SALARIU,AFERENT ANULUI 2010
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 16:32, 19 Decembrie 2011
Pentru sectorul bugetar nu mai exista vreun astfel de act normativ ... pentru sectorul privat o astfel de prevedere poate exista in ccm aplicabil angajatorului, in reg.intern al acestuia sau in c.i.m. .. De asemenea, angajatorul privat poate decide printr-o hotarare acordarea celui de-al 13-lea salariu ....

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Al 13-lea salariu Marinelag Marinelag Buna ziua, Imi puteti spune va rog daca concediul medical luat intr-un an scade valoarea celui de-al 13-lea salariu? Si cum se calculeaza. Va multumesc. (vezi toată discuția)
Al 13-lea salariu zegetin zegetin Daca un angajat al unei societati a lucrat doar 10 luni in ultimul an de activitate a lui in acea societate,la sfirsitul anului,cind se acorda al 13-lea ... (vezi toată discuția)
Indemnizatia de conducere catalina77 catalina77 Buna ziua. As dori si eu sa stiu, conform legislatiei in vigoare, se mai acorda indemnizatia de conducere? Va multumesc. (vezi toată discuția)