Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Raport expertiza
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Raport expertiza

Trebuie sa fac un raport de expertiza pentru registrul comertului, pentru majorarea capitalului din sumele adus ca aport in societate. Poate cineva sa ma ajute cu un format de astfel de raport?
Va multumesc mult!
este vorba de o majorare a capitalului social prin convertirea datoriilor in actiuni?
Da. Administratorii societatii au tot depus sume in societate pentru diverse plati, iar acum vor ca o parte din aceste sume sa fie trecute ca majorare de capital.
corina_st a scris:

Da. Administratorii societatii au tot depus sume in societate pentru diverse plati, iar acum vor ca o parte din aceste sume sa fie trecute ca majorare de capital.

Esti expert contabil? Cauta pe siteu-ul CECCAR.:wave: