Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Incetare contract durata determinata in Revisal
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Incetare contract durata determinata in Revisal

Am incheiat un contract pe durata determinata
Data inceput 20.06.2011
Data sfarsit 19.12.2011
Data incetare contract este 19.12.2011 sau 20.12.2011? In versiunea actualizata Revisal programul nu permitea sa treci la data incetare contract o data mai mare decat data de sfarsit dar acuma dupa actualizarea Revsial din 06.12.2011 am observat k se poate.
Deci cum e corect?

Multumesc anticipat
data incetare c.i.m. = 19.12.2011
am vb cu cineva din corpul de control si mi-a spus sa trec la data incetarii data in care salariatul nu lucreaza adica 20.12.2011 dar sa transmitem revisal in 19.12.2011 : d.inceput 20.06.2011 data sfarsit 19.12.2011 si data incetare 20.12.2011 iar in decizia de incetare sa trecem data de 20.12.2011 :-/ si revisal transmis in 19.12.2011:-/
Oare cei de la CC au un alt Cod al Muncii ? ... art.56 alin.1 lit.i C.mun. este destul de clar in ceea ce priveste data incetarii c.i.m. incheiat pe durata determinata ...

Art. 56 (1) Contractul individual de munca existent inceteaza de drept:
.....
i) la data expirarii termenului contractului individual de munca incheiat pe durata determinata;
......
cred ca fac legatura cu acordarea indemnizatiei pt somaj care se acorda de la data incetarii cim (care este zi neplatita)
Nu are nicio legatura una cu alta ... insa nu prea vad ce se mai poate interpreta in aceste conditii , cand legea nu face nicio referire la ziua urmatoare zilei in care a expirat durata c.i.m.