Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... garantie lucrare stomatologica
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

garantie lucrare stomatologica

As dori sa-mi spuneti cat are garantie o lucrare stomatologica, aici ma refer la imbracarea intregii danturi si care este baza legala. Mentionez ca lucrarea s-a efectuat la un cabinet dentar particular. Am avut probleme cu lucrarea si nu pot rezolva problema care s-a ivit. Lucrarea a fost ecetuata cu mai putin de 1 an in urma.Multumesc pentru raspuns.
Toate cabinetele stomatologice sunt particulare, astfel ca depinde de ei daca ofera garantie sau nu. Daca totusi ofera garantie, depinde de dumneavoastra sa dovediti ca v-ati ingrijit de ingiena orala in mod corespunzator si ca ati efectuat controlul periodic. In caz contrar nu se poate da nici o garantie.