Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... partaj
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

partaj

sant divortata am cumparat inpreuna un apartament si ceva teren.
Vreu si interesez daca in contract de cumparare este trecut ca '' imobilul este bum comun'' asta ce inseaman al partaj?
si daca apartamentul inca nu este pe numele nostru prima data trebue sa luam pe numele nostru si dupa aia se poate baga cere de partaj la judecatoria?
Multumesc
inseamna ca se vor imparti in mod egald aca nu cumva una din parti face dovada ca el a adus o contributie mai mare la achizitionarea acestuia