Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... hotarare judecatoreasca - cum se poate intra in ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

hotarare judecatoreasca - cum se poate intra in posesia ei?

Buna ziua

Domnilor,am avut un proces(recurs) pe data de 10 noiembrie anul curent si nici pana la aceasta data nu am intrat in posesia hotararii judecatoresti.
Cum se mai poate intra in posesia unei hotarari judecatoresti,daca aceasta nu a sosit acasa prin posta?
Va multumesc
Sarbatori fericite tuturor
Hotararile pronuntate in recurs ( irevocabile) nu se ma comunica partilor.
Verificati la arhiva instanteti respective daca hotararea a fost redactata.
Daca nu a fost redactata, puteti formula o cerere pentru urgentarea redactarii hotararii.
Dupa redactarea hotararii dosarul este inaintat instantei de fond si puteti solicita o copie xerox a hotararii respective.