avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 963 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... hotarare judecatoreasca - cum se poate intra in ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

hotarare judecatoreasca - cum se poate intra in posesia ei?

Buna ziua

Domnilor,am avut un proces(recurs) pe data de 10 noiembrie anul curent si nici pana la aceasta data nu am intrat in posesia hotararii judecatoresti.
Cum se mai poate intra in posesia unei hotarari judecatoresti,daca aceasta nu a sosit acasa prin posta?
Va multumesc
Sarbatori fericite tuturor
Cel mai recent răspuns: MARTA SIMONA PETRE , Avocat 12:24, 24 Decembrie 2011
Hotararile pronuntate in recurs ( irevocabile) nu se ma comunica partilor.
Verificati la arhiva instanteti respective daca hotararea a fost redactata.
Daca nu a fost redactata, puteti formula o cerere pentru urgentarea redactarii hotararii.
Dupa redactarea hotararii dosarul este inaintat instantei de fond si puteti solicita o copie xerox a hotararii respective.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cat timp mai trebuie sa astept pt ca judecatorul sa dea motivatiile deciziei luate? okdaniok okdaniok La un proces civil,Curtea de apel a dat decizia civilă in data de 07.10.2012. Intrebarea mea este: cat timp mai trebuie sa astept pt. ca judecatorul sa dea ... (vezi toată discuția)
Redactare hotarare tudorflorin tudorflorin Buna ziua! Aveti idee cat dureaza redactarea unei hotarari la o ordonanta presidentiala ? Am facut recurs si am castigat iar de 36 de zile tot astept ... (vezi toată discuția)
Hotarare judecatoreasca fany74 fany74 Am fost judecat anul trecut in martie si nu am primit nici in ziua de azi hotararea .Ce trebuie sa fac si unde trebuie sa merg sa intru in posesia ei? (vezi toată discuția)