Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... taxa auto
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

taxa auto

in decembrie 2010 am inmatriculat o masina sh 1587cmc euro2 177gco2/km din 2000 cu clima abs 4airbaguri geamuri si oglinzi electrice la care am platit aproximativ 2200euro taxa poluare.intrebarea mea este de ce nu mi sa facut fisa de depreciere si de ce este totusi asa de mare aceasta taxa pentru ca nu am mai auzit pe nimeni dintre cunoscuti sau prieteni care sa fi platit atat
Noua taxă auto e calculată în funcţie de trei caracteristici ale automobilului: capacitatea cilindrică, vechimea sa şi nivelul de poluare.
Verificati daca prietenii detin autoturisme ale caror valori cilindree,vechime nivel poluare este identic cu ale autoturismului dvs