Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... recuperare taxa auto
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

recuperare taxa auto

imi cer scuze poate nu am fost destul de explicit in decembrie 2010 am inmatriculat o masina adusa din spania un citroen xsara din2000 euro2 1587 cmc 177co2/km cu urmatoarele dotari clima abs geamuri si oglinzi electrice senzor ploaie comenzi radio pe volan nu mi sa facut nici un fel de depreciere la rar valcea iar taxa de poluare ma costat vreo 2200euro adica 9512 ron. Ce sanse sunt sa pot recupera din aceasta suma
Formulati cerere de restituire catre Administratia Finantelor Publice din localitatea unde ati platit. Impotriva raspunsului prin care ei refuza sa va restituie taxa, formulati contestatie la Tribunal. Succes!
Se poate recupera taxa si acum dupa reducere cu 25%???
Se urmaresc aceleasi etape, respectiv administratia finantelor, apoi Tribunalul?