avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 487 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... recuperare taxa auto
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

recuperare taxa auto

imi cer scuze poate nu am fost destul de explicit in decembrie 2010 am inmatriculat o masina adusa din spania un citroen xsara din2000 euro2 1587 cmc 177co2/km cu urmatoarele dotari clima abs geamuri si oglinzi electrice senzor ploaie comenzi radio pe volan nu mi sa facut nici un fel de depreciere la rar valcea iar taxa de poluare ma costat vreo 2200euro adica 9512 ron. Ce sanse sunt sa pot recupera din aceasta suma
Cel mai recent răspuns: avantgarde , utilizator 20:50, 11 Ianuarie 2012
Formulati cerere de restituire catre Administratia Finantelor Publice din localitatea unde ati platit. Impotriva raspunsului prin care ei refuza sa va restituie taxa, formulati contestatie la Tribunal. Succes!
Se poate recupera taxa si acum dupa reducere cu 25%???
Se urmaresc aceleasi etape, respectiv administratia finantelor, apoi Tribunalul?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Taxa auto dumitrusimion33 dumitrusimion33 in decembrie 2010 am inmatriculat o masina sh 1587cmc euro2 177gco2/km din 2000 cu clima abs 4airbaguri geamuri si oglinzi electrice la care am platit ... (vezi toată discuția)
Restituire taxa poluare Gabriella28 Gabriella28 Buna ziua!Fratele meu are o masina E2 de inmatriculat, cumparata din Germania. Conform deciziei de calcul eliberat de ANAF, a platit 1764 lei taxa poluare. ... (vezi toată discuția)
Returnare taxa auto 2012 dariaalexandra dariaalexandra Am inscris in mai 2010 o masina honda civic din 1994 , euro 2, Cilindree ( cmc ) : 1493, Putere max. ( kw ) : 66 / 90 si am platit taxa de 499 euro. Taxa ... (vezi toată discuția)