Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... CAS pentru PFA
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

CAS pentru PFA

Buna ziua,

Daca sunt angajat la un SRL si mi se platesc toate taxele pentru norma intreaga si in acelasi timp am un PFA, platesc CAS pentru amandoua sau numai pentru una ?

Va multumesc anticipat !
In acest caz, ca PFA, nu se mai plateste CAS pt pensie, dar se plateste contributie de sanatate.
Buna ziua , tocmai mi-a venit o instiintare de la cnas pt a plati o suma de 1000 de ron din majorari si dobanzi...pt un P.F. pe care l-am radiat in urma cu 2 ani de zile . Am platit debitul efectiv la aceea data...si mi-a ramas aceasta penalizare cumulata din dobanzi.La aceasta suma nu se mai adauga dobanda dupa cate vad ... o pot plati esalonat k sa nu mai tot trimita plicuri acasa ? Sunt si putin mahnit deoarece in 3 ani de functionare(2005-2008) a pf-lui nu mi-a venit acasa un termen de plata sau o scadenta cum se face la impozitu din activitatii . Va multumesc
Nu se calculeaza dobanzi la dobanzi, asa ca platiti esalonat pana la lichidarea debitului.