Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale infiintare societate de leasing
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

infiintare societate de leasing

Stie cineva care sunt conditiile pt infiintarea unei societati de leasing? Ce acte sunt necesare sau unde ma pot interesa in legatura cu asta? Stiu ca trebuie sa aiba capitalul social de 500 milioane si ca sunt necesare niste avize de la BNR din cate am inteles. Daca s-a confruntat cineva cu situatia asta si ma poate ajuta raman datoare. Multumesc!
scuze, intr-adevar ce am dat eu era strict referitor la banci.
si eu am auzit de "gandul rau" al bnr-ului dar chiar 200.000 euro?