Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Masina noua neinmatriculata /Care va fi taxa?
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Masina noua neinmatriculata /Care va fi taxa?

Pentru un autoturism nou cumparat in decembrie mi s/a spus ca taxa de prima inmatriculare va fi de 81 euro.
Nefiind inca platita intreb daca dupa 1 ianuarie 2012 aceasta taxa va fi mai mare ?
Spuneti-ne anul de fabricatie, capacitatea cilindrica si nivelul de toxe si daca are filtru de particule.
Alexandru Munteanu, Avocat
Alex_Munteanu a scris:

Spuneti-ne anul de fabricatie, capacitatea cilindrica si nivelul de toxe si daca are filtru de particule.

an de fabricatie 2011, capacitate 1100 cmc Renault Symbol

Taxa de poluare la 1 ianuarie va fi de 300 de lei +- 5 lei
Alexandru Munteanu, Avocat