avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 805 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... CEC-urile vechi, de 5 mii lei, mai valoreaza ceva?
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

CEC-urile vechi, de 5 mii lei, mai valoreaza ceva?

Buna ziua, am o intrebare:
Oare mai valoreaza ceva CEC-urile de economii, de 5.000 lei (atunci), acele CEC-uri vechi de pe vremea lui Ceausescu? Cam cat?
Dar avansul depus pentru auto Dacii atunci?

Multumesc mult
Cel mai recent răspuns: juridic dana , utilizator 11:29, 29 Decembrie 2011
Pentru informatii, cel mai bine treceti pe la o sucursala a bancii si intrebati la ei.
Valoreaza 5.000 lei .....dar denominati, adica 0,5 lei

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Librete de economii cec cu dobanda si castiguri auto IoanaCristescu IoanaCristescu Buna ziua, In limita timpului dvs disponibil, am rugamintea sa ma ajutati cu un sfat in legatura cu urmatoarea problema : Sunt mostenitoarea unor ... (vezi toată discuția)
Care ar fi valoarea unui cec de 5000 lei din 1981 in zilele noastre? ANGEL978 ANGEL978 Buna ziua! In 1981 bunicii mi-au facut un cec in valoare de 5000lei de care probabil au uitat.Titulara cec-lui sunt eu,bunicul fiind imputernicit.Dupa ... (vezi toată discuția)
Cecuri cu cistiguri in autoturisme dacia luciadacia luciadacia Am 2 cecuri de 5000 lei cu cistiguri in autoturisme Dacia, de dinainte de 1989. Se acorda despagubiri pentru aceste cecuri? Unde pot sa ma interesez si unde ... (vezi toată discuția)