Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... In anul 2012 se acorda coeficientii prevazuti in Legea ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

In anul 2012 se acorda coeficientii prevazuti in Legea nr. 341/2004?

coeficientul de 0.6 adaugat la pensie ptr. limita de varsta, se mai acorda incepand cu 2012 ?
Legea nr.341/2001 nu are nicio legatura cu pensiile ... :-/ .. ci este vorba despre Legea nr.341/2004 ...

De asemenea, cred ca va referiti la un beneficiu acordat revolutionarilor , si anume: acordarea unei indemnizaţii lunare, adăugată la pensia pentru limită de vârstă, echivalentă cu un coeficient de 0,6, calculat conform prevederilor Legii nr.341/2004 ...
da, aveti dreptate, se mai acorda ?
In anul 2012 se acorda toate drepturile prevazute la art. 5 din Legea nr. 341/2004, deci si coeficientul de 0,6. Art. 18 din Legea nr. 283/2011 se refera numai la indemnizatia lunara reparatorie prevazuta la art. 4, alin. (4) din Legea nr. 341/2004.