Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... indemnizatie pentru cresterea copilului mai ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

indemnizatie pentru cresterea copilului mai mare?????

Salutii!
ce stiti despre indemnizatia de crestere a copilului de pana la 2 ani?Va creste cu 1 ianuarie? ??=D>
Asteptati sa apara actul normativ in Monitorul oficial.
Din "auzite" indemnizatia va fi egala cu 85% din media veniturilor pe ultimele 12 luni, dar nu mai mica de 600 lei.
Nu din auzite, ci din votul exprimat de camera deputatilor asupra proiectului de lege. Va fi intr-adevar 85% din media veniturilor dar nu mai putin de 600 de lei.
Asa cum au aratat distinsii colegi da va creste de la 1 ian 2009 in limita a 85% din media veniturilor pe ultimele 12 luni dar nu va fi mai putin de 600 ron. Detalii gasiti aici: www.avocatnet.ro/content/art... .
MEDIA VENITURILOR...DECI...SI NU DIN SALARIUL DE BAZA! EU LUCREZ IN SISTEMUL BUGETAR SI PRIMESC SI SPORURI(DE SINDICAT) SI ACELEA SE PUN LA CEI 85% ?????
Se ia in calcul media venitului realizat pe ultimele 12 luni , la care se va aplica procentul de 85%.