avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 458 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... indemnizatie pentru cresterea copilului mai ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

indemnizatie pentru cresterea copilului mai mare?????

Salutii!
ce stiti despre indemnizatia de crestere a copilului de pana la 2 ani?Va creste cu 1 ianuarie? ??=D>
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 20:34, 17 Octombrie 2008
Asteptati sa apara actul normativ in Monitorul oficial.
Din "auzite" indemnizatia va fi egala cu 85% din media veniturilor pe ultimele 12 luni, dar nu mai mica de 600 lei.
Nu din auzite, ci din votul exprimat de camera deputatilor asupra proiectului de lege. Va fi intr-adevar 85% din media veniturilor dar nu mai putin de 600 de lei.
Asa cum au aratat distinsii colegi da va creste de la 1 ian 2009 in limita a 85% din media veniturilor pe ultimele 12 luni dar nu va fi mai putin de 600 ron. Detalii gasiti aici: www.avocatnet.ro/content/art... .
MEDIA VENITURILOR...DECI...SI NU DIN SALARIUL DE BAZA! EU LUCREZ IN SISTEMUL BUGETAR SI PRIMESC SI SPORURI(DE SINDICAT) SI ACELEA SE PUN LA CEI 85% ?????
Se ia in calcul media venitului realizat pe ultimele 12 luni , la care se va aplica procentul de 85%.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Indemnizatia pt cresterea copilului allynna allynna puteti sa imi spuneti daca s-a votat "legea mamei"? cat este si cat va fi indemnizatia pt cresterea copilului? (vezi toată discuția)
Indemnizatie cami250786 cami250786 salutare, Doresc sa va intreb urmatorul lucru: sotia mea a nascut in septembrie ,iar din 2009 indemnizatia de crestere copil este de 85% din ... (vezi toată discuția)
Indemnizatie gemeni CristinaU CristinaU in aprilie 2010 am nascut doi baieti gemeni. Actual primesc indemnizatia de crestere copil astfel: 85% (in limita a 4000 RON)pt un copil si 600 RON pentru cel ... (vezi toată discuția)