Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Retinere din salariu cu zecimale
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Retinere din salariu cu zecimale

Este posibil ca in statul de plata, fluturas sa evidentiem retinerile cu zecimale?
Se rotunjeste, ce este sub 0.5 se trece cifra anterioara , iar ce este peste 0.5 se trece la cifra urmatoare.:wave:
Multumesc=D>
Exista un temei legal?
andad a scris:

Exista un temei legal?

Da, dar nu stiu numarul ordonantei, publicata prin 2005 odata cu denominarea.
O.U. 59/2005 ?