Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Actionari S.A
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Actionari S.A

Este obligatorie sau optionala, mentionarea in Registrul Comertului a actionarilor principali ai unei societati pe actiuni (in cazul unui S.A mai vechi nu al unuia nou infiintat)? :-/ Odata schimbata structura actionariatului, prin vanzare cumparare de actiuni, trebuie mentionata noua structura la ORC? :innocent: Multumesc! =D>
Situatia actionarilor trebuie comunicata la ONRC in anexa la situatia financiara anuala.
Si mai apoi ORC face publica aceasta situatie a actionarilor? :-/