Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Revisal vechi/Revisal nou
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Revisal vechi/Revisal nou

Am un angajat din 2009 in revisalul cel vechi cu norma intreaga, in iulie 2011 am modificat norma de lucru la 4 h,implicit salariul la 335 lei.In august am preluat noua versiune Revisal cu norma lucru 4 h,salariu 335 lei.De ce la Raport salariat la CIM SALARIAT apar data angajarii 2009.............salar 335?, nu ar trebui sa apara 2009 pana in iulie 2011 norma intreaga....fara salariu inclus...apoi iulie 2011-prezent norma partiala salar 335.Asa ar fi corect,nu?Va multumesc
in acel raport la "Contractele individuale de munca salariat apare data inceperii CIM si salariul la momentul actual.
Daca ati introdus toate modificarile de la inceputul contractului, ar trebui sa le vedeti la intervalele de vechime.
La intervale vechime(conform HG 500/2011) este 01.08.2011-05.12.2011;06.12.2011-prezent.si la cim salariat imi apare data inceperii activitatii salariatului.E in regula sa apara asa?va multumesc
si perioada cuprinsa intre 05.12. - 06.12 ? .... unde este cuprinsa ....:-/
Nu ar trebui sa apara la intervale vechime(cf.Hg500/2011) si perioada din 2009- prezent,de ce imi apare la intervale vechime numai data de dupa 01.08.2011?Rog raspuns
Posibil pentru ca ati trecut data cand isi produce efecte data de 01.08.2011 ...