avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 648 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Revisal
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Revisal

Eu am preluat noul Revisal in septembrie.Atunci am avut doar 25 de angajati activi.
Insa in data de 1 august am avut inca vreo 50(pe perioada determinata).Si asta inseamna ca eu trebuia sa-i introduc pe toti acesti oameni chiar daca eu cand am preluat revisalul nu mai erau activi???

Multumesc.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 17:20, 28 Octombrie 2011
Da. Ii introduceti manual.
sunyigabi a scris:

Eu am preluat noul Revisal in septembrie.Atunci am avut doar 25 de angajati activi.
Insa in data de 1 august am avut inca vreo 50(pe perioada determinata).Si asta inseamna ca eu trebuia sa-i introduc pe toti acesti oameni chiar daca eu cand am preluat revisalul nu mai erau activi???

Multumesc.



In noua versiune trebuia sa fie preluati toti salariatii activi la 01.08.2011 ... asa cum vi s-a mai spus , persoanele care nu apar trebuie introduse in noua versiune - angajare plus incetare c.i.m. -
Si ce inseamna data consemnarii?????Data la care produce efecte CIM sau data la care eu le introduc in revisal?
De ex am un contract din 01.06.2003..ce data introduc la data consemnarii?
Ultima modificare: Vineri, 28 Octombrie 2011
sunyigabi, utilizator
eu nu mai inteleg nimic..pn acum mi-au spus ca trebuie sa introduci toate suspendarile si cfs de o zi.Acuma de la ITM aflu ca trebuie doar cele care sunt cu 30 de zile consecutive.
La data consemnarii mi-au spus ca trebuie trecut data la care inchei contractul,adica de cand produce efecte,insa la raport per salariat cand ma uit la interval vechime nu arata corect.Data incetarii este ok,dar la interval vechime arata doar pn la prima prelungire:((
sunyigabi a scris:

eu nu mai inteleg nimic..pn acum mi-au spus ca trebuie sa introduci toate suspendarile si cfs de o zi.Acuma de la ITM aflu ca trebuie doar cele care sunt cu 30 de zile consecutive.
.....


Nu exista nicio astfel de prevedere in ceea ce priveste CFP ... HG nr.500/2011 nu fcae nicio referire la durata CFP-ului care se inregistreaza in registru ...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Revisal vechi/revisal nou Arion Ramona Arion Ramona Am un angajat din 2009 in revisalul cel vechi cu norma intreaga, in iulie 2011 am modificat norma de lucru la 4 h,implicit salariul la 335 lei.In august am ... (vezi toată discuția)
Revisal - preluare date din versiuna veche sau introducerea manuala? Elssa Elssa Buna ziua, As vrea ca in versiunea noua Revisal sa introduc eu toti salariatii unul cate unul nu sa preiau din vechea baza deoarece altcineva s-a ocupat ... (vezi toată discuția)
Angajati la 1.08.2011 petro4 petro4 trebuie sa trec toti angajati de la 1.08.2011 in noul revisal,chiar daca uni au lucrat doar o zi si le am inchis contractul in vechiul revisal,de ce trebuie sa ... (vezi toată discuția)