Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... termen de contestatie
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

termen de contestatie

retragerea administratorului dintr-o societate este definitiva cu drept de contestatie de 15 zile. intrebarea mea este urmatoarea: vorbim despre 15 zile lucratoare sau calendaristice? adica: administratorul s-a razgandit si nu vrea sa se mai retraga; are dreptul sa o faca, chiar daca hotararea de retragere este semnata de el, in termen de 15 zile lucratoare sau calendaristice? multumesc de ajutor
A fost operata decizia de incetare raport juridic?