Forum Discuţii juridice Jurisprudenţă A intrat in vigoare noul Cod de Procedura Panala ...
Discuție deschisă în Jurisprudenţă

A intrat in vigoare noul Cod de Procedura Panala (Legea 135 din 2010)?

Multumesc anticipat.
Raspunsul este negativ si nici nu se cunoaste data cand va intra in vigoare.
Nu a fost aprobata nici macar de guvern legea de aplicare si nu se stie exact cand va fi aprobata. Este inca in dezbatere publica.
Da, nu a intrat in vigoare.
De abia dupa ce va intra in vigoare Noul Cod Penal probabil ca va urma sa intre in vigoare...