avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 611 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... Admitere barou
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

Admitere barou

Absolventii Facultatii de Drept din cadrul Universitatii Spiru Haret pot sustine axamen de admitere in barou?
Cel mai recent răspuns: cristitotora , utilizator 22:23, 14 Ianuarie 2012
Daca studiile sunt acreditate, diploma de licenta recunoscuta si indeplinesc conditiile de admitere, da.
Poate cineva sa-mi spuna daca Facultatea de Drept si Administratie Publica din Craiova ( Univeritatea Spiru Haret ) , este acreditata. Un absolvent al acestei facultati se poate inscrie pt. examen de admitere in barou ?
Eu am terminat in 2009 si inca nu am obtinut diploma si nu stiu cand se va elibera si daca o sa fie recunoscuta.
Astept raspunsuri

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Eliberare diploma de licenta de la universitatea spiru haret Nimi Nimi Buna ziua, Sunt absolvent al Facultatii de Drept si Administratie Publica din Bucuresti,specializarea Drept,din cadrul Universitatii Spiru Haret,durata ... (vezi toată discuția)
Pot fi promovata la studii superioare crimea crimea Lucrez in administratia locala si anul acesta adica 2009 am terminat facultatea respectiv Universitatea Spiru Haret specializarea contabilitate informatica ... (vezi toată discuția)
Licenta iulie 2009 spiru haret Medeea  Iliescu Medeea Iliescu Buna Ziua! Va rog sa ma lamuriti cu privire la noua HG 749/2009 , hotarare care elimina din lista universitatilor acreditata UNIVERSITATEA SPIRU HARET. Am ... (vezi toată discuția)