Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... Admitere barou
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

Admitere barou

Absolventii Facultatii de Drept din cadrul Universitatii Spiru Haret pot sustine axamen de admitere in barou?
Daca studiile sunt acreditate, diploma de licenta recunoscuta si indeplinesc conditiile de admitere, da.
Poate cineva sa-mi spuna daca Facultatea de Drept si Administratie Publica din Craiova ( Univeritatea Spiru Haret ) , este acreditata. Un absolvent al acestei facultati se poate inscrie pt. examen de admitere in barou ?
Eu am terminat in 2009 si inca nu am obtinut diploma si nu stiu cand se va elibera si daca o sa fie recunoscuta.
Astept raspunsuri