Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Conditii inlocuire telefon mobil
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Conditii inlocuire telefon mobil

La inceputul lunii noiembrie am cumparat un telefon mobil din magazinul on line al unei firme. Dupa o luna de utilizare tastatura telefonului incepe sa se blocheze. In perioada 08.12.2011 - 28.12.2011 aparatul sufera 4 interventii in service.Am solicitat schimbarea telefonului dar solicitarea imi este respinsa .Momentan refuz sa ridic telefonul dupa a 4 -a interventie.
Care sunt conditiile de inlocuire a aparatului si ce demersuri trebuiesc urmate?
Ares-3, moderator