Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... VERIFICARE CRB SI BC
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

VERIFICARE CRB SI BC

Buna seara,

am fost la o banca sa cer o reesalonare la un credit. In anul 2007 cand am facut creditul l-am facut fara codebitori, giranti, etc ( sotul nu a participat). Cand am fost sa fac reesalonarea mi s-a cerut si copie de pe buletinul sotului. Astazi m-au sunat si mi-au spus ca trebuie sa mai aduc cateva documente si trebuie sa vina sotul sa semneze acordul pt. BC si CRB ( aflasera intre timp ca sotul facuse un credit pe 30decembrie- la alta banca). Va rog sa-mi spuneti cum au aflat acest lucru daca sotul nu a semnat acord nici pt. CRB, nici pt. BC si alte baze de date nu mai exista.

va multumesc
CRB si BC ce reprezinta?
exuser a scris:

CRB si BC ce reprezinta?

Centrala Riscurilor Bancare si Biroul de Credite.
Totusi, daca nu raspundeti la intrebare, nu postati offtopic.

@belciugeanus
Au acces la baza de date. Probabil au aflat ilegal.
deci este o ilegalitate? Din cate stiu nimeni nu are voie sa te verifice fara acordul tau scris. Ma pot baza pe acest lucru? Cand le-am spus de aceasta treaba deja dadeau din colt in colt.

Va multumesc