Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Radiere pfa orc si finante
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Radiere pfa orc si finante

Am radiat un pfa de la orc, mi-au dat un document , pe care l-am dus la finante.
Precizez ca, la finante nu am prezentat registru incasari si platit, inventar, adica nimic, dar impozitul declarat pe 220 e platit.
Acum vroiam sa va intreb in cat timp trebuie sa ma duc sa depun aceste registre pentru a se face recalcularea ?
Sau care este procedura ?

(pt ca mi-am schimbat si nr de tel, si plus ca nu sunt in oras sa vb cu cei de la finante)
Inregistrarea tuturor operatiunilor in contabilitate si plata diferentei de impozit, daca exista, revine contribuabilului, adica dvs.
Daca aveti toate inregistrarile, vedeti exact ce anume trebuie platit; pentru aceste informatii nu e rau sa va consultati cu un expert contabil, intrucat faptul ca v-ati schimbat nr. de telefon si locuiti in alta localitate nu va scuteste de la plata unor eventuale amenzi. De asemenea, nr. nou de telefon poate fi comunicat, in cazul in care doriti sa fiti gasit de cei de la Finante.
Dvs. trebuie să vă prezentaţi sau să luaţi legătura telefonic cu angajaţii de la Finante pentru a va clarifica ce procedura trebuie sa indepliniti conform cerintelor legale si situatiei de fapt.