Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... cass
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

cass

cass-ul se inregistreaza in registrul incasari -plati in caz de pfa
Da, este deductibil.
va multumesc, deci se inregistreaza chitanta de la casier care se ia cand platim cass
pfa este un cmi
eu la sanatate nu am platit pe 2010 , la momentul respectiv cei de acolo mi-au spus ca dupa ce definitiveaza bilantul pot plati ...in schimb cei de la fisc mi-au spus ca la IF-uri nu se face bilant...eu ce sa mai zic sau ce sa mai fac ? pe 2011 am platit...
am citit ca de la 1 ianuarie anul asta asigurarile se vor plati la administartia financiara de care apartii...se vedeti acum abrambureala....
am vazut mai sus ca sa spus ca asigurarile sunt deductibile din impozit....mie cei de la fisc mi-au spus ca nu este....in cazul in care sunt deductibile iar eu am platit trimestrialul pe un anume venit , ce se intampla ? imi mai dau din bani inapoi *?
cristy1110, utilizator