Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Obiect activitate - servicii online
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Obiect activitate - servicii online

Buna ziua,

In momentul de fata firma noastra realizeaza diverse produse software.
Anul acesta dorim sa realizam un site web si sa vindem spatii de publicitate pe acest site. De aici avem doua intrebari:
1. Trebuie modificat obiectul de activitate?
2. Pe factura se poate trece "servicii software conform contract..." sau trebuie contract pentru inchiriere spatiu de publicitate?

Multumesc
1. buna ziua, dumneavoastra trebuie sa vedeti daca in obiectul de activitate al societatii aveti dreptul a efectua astfel de servicii; daca nu aveti veti aduaga si va veti autoriza. De asemenea puteti alege sa declarati acea activitate - activitate principala
2. Pe factura veti scrie contravaloare contract nr. ........