Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Accident rutier, despagubiri
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Accident rutier, despagubiri

Fratele meu a suferit un accident rutier. el conducea automobilul iar in masina cu el se afla si o fata minora care din cauza accidentului a suferit o fractura de clavicula . acum parintii fetei ii cer despagubiri materiale fratelui meu , destul de subtantiale avand in vedere ca fata se trateaza doar cu Nurofen . Parintii fetei il ameninta ca vor depune o plangere impotriva lui daca el nu ii va da fetei regular banii care acestia ii pretind . Ce s-ar putea face pt rezolvarea amiabila a acestei situatii si ce ar putea patii fratele meu daca parintii fetei si-ar duce la sfarsit amenintarile ?
~ Conținut șters la cerere ~