avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 728 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... taxa speciala de înmatriculare
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

taxa speciala de înmatriculare

doresc sa recuperez taxa de primă înmatriculare platită în prima varianta,îin anul 2007.
Mă poate ajuta cineva cu un model de cerere în instanță si o hotărâre definitivă favorabilă
vă mulțumesc

Alte discuții în legătură

Taxa auto - situatie cel putin ciudata estpoint estpoint Buna ziua, Am cumparat acum cateva zile o masina fabricata in 2007 , la care proprietarul a specificat ca taxa de prima inmatriculare a fost solicitata in ... (vezi toată discuția)
Recuperare bani taxa poluare runner4fun runner4fun Instanta s-a pronuntat favorabil la cererea mea de recuperare a banilor platiti pentru a inmatricula o masina in Ro. Decizia este definitiva si ... (vezi toată discuția)
Recuperare taxa auto frozenflower_21 frozenflower_21 Am cumparat o masina noua in 2010 si am platit taxa de poluare.se poate recupera ceva din aceasta?Cei de la fisc spun ca nu am nimic de primit deoarece dupa ... (vezi toată discuția)