Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... Cum poate accesa o scoala fonduri europene?
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

Cum poate accesa o scoala fonduri europene?

Buna ziua! As dori sa-mi spuneti daca exista vreo modalitate ca o scoala sa acceseze fonduri europene (nerambursabile), fara a implica si consiliul local? Daca se poate, ma puteti ajuta cu un sfat? Am putea realiza un proiect prin care sa desfasuram diverse activitati cu elevii proveniti din familii monoparentale, familii fara venit sau cu parinti plecati in strainatate etc. Va multumim! :wassat:
Incercati o colaborare cu diferite ong-uri din regiunea dumneavostra sau chiar din alte parti din tara la care dumneavostra sa fiti parteneri.
Asa, pentru a derula diferite activitati mai mici cu fonduri colectate din cota 2% si sponsorizari, puteti sa infiintati o asociatie a parintilor din scoala dumneavostra.