Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... reabilitare termicã
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

reabilitare termicã

Sunt noul administrator al unei asociaţii de locatari. Fosta conducere a incheiat cu primăria sectorului 3 un contract de mandat în 05,10,2009 pentru reabilitarea termică a imobilului. In 15,07,2010 s-a comunicat primăriei codul IBAN al contului asociaţiei. De atunci nu s-a mai făcut nimic.
Aş dori să ştiu, de la cei care şi-au reabilitat imobilul, ce ar trebui să fac eu acum pentru a reactiva contractul şi de asemenea cât ne-ar costa pe noi, locatarii această lucrare.
Mulţumesc anticipat!
In Bucuresti de obicei blocurile se reabiliteaza gratis. In provincie coasta in jur de 800 Euro. Luati legatura cu Primaria de sector.:fight::wave::love1:
In sectorul 3 se plateste 20% din cheltuieli din cate stiu. Vedeti lista cu imobilele care urmeaza sa fie refacute pe site-ul primariei.
si eu stau in sectorul trei,in titan mai exact!si asociatia din care fac parte incheiase ceva asemanator in 2009,s-au strins banii din partea noastra,dar nu s-a rezolvat nimic cu p3,aceasta spunind ca nu-si mai permite,si s-au dat banii inapoi in 2010!