avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 557 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Unde pot plati o amenda de circulatie?
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Unde pot plati o amenda de circulatie?

Am luat o amenda de circulatie undeva intre Buzau si Slobozia. Acum sunt in Constanta, dar domiciliul de pe buletin este in Comanesti, Bacau. Unde pot plati amenda? In termen de 48 de ore, bineinteles.
Cel mai recent răspuns: Adrian Tudor , Consultant asigurari 17:02, 9 Ianuarie 2012
la cel mai apropriat ghiseu de Trezo sau la un giseu de taxe si impozite de la o primarie.
~ Conținut șters la cerere ~
eu.ro.lex a scris:

la cel mai apropriat ghiseu de Trezo sau la un giseu de taxe si impozite de la o primarie.


In Constanta sau doar in Comanesti?
Mergeti cu procesul verbal si platiti la orice unitate CEC de oriunde doriti. Pastrati chitanta
Plata o puteti face oriunde in tara la unul din ghiseele unei agentii CEC, trezorerii sau administratii fiscale, cea mai apropiata de domiciliul dv sau de pe traseu.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Primaria refuza sa-mi dea nr de cont pentru plata unei amenzi ovidiu.r ovidiu.r Buna ziua, problema mea e in felul urmator: amenda de circulatie de vreo 6 ani vechime, creanta neurmarita si in terorie prescrisa, si o amenda de ... (vezi toată discuția)
Intrebare referitoare la o amenda platita LiviuP LiviuP Buna ziua. Apelez la cei cu mai multa experienta intr-o problema administrativa. Problema este urmatoarea : in urma cu citiva ani (mai precis in 2002) am ... (vezi toată discuția)
Unde platesc o amenda de circulatie? lucialuca lucialuca Buna ziua! Amenda de circulatie luata pe Autostrada A1 . Unde ar trebui platita ( in cazul in care eu locuiesc in Bucuresti)? Ce trebuie sa mai fac dupa ce ... (vezi toată discuția)