Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Unde pot plati o amenda de circulatie?
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Unde pot plati o amenda de circulatie?

Am luat o amenda de circulatie undeva intre Buzau si Slobozia. Acum sunt in Constanta, dar domiciliul de pe buletin este in Comanesti, Bacau. Unde pot plati amenda? In termen de 48 de ore, bineinteles.
la cel mai apropriat ghiseu de Trezo sau la un giseu de taxe si impozite de la o primarie.
~ Conținut șters la cerere ~
eu.ro.lex a scris:

la cel mai apropriat ghiseu de Trezo sau la un giseu de taxe si impozite de la o primarie.

In Constanta sau doar in Comanesti?
Mergeti cu procesul verbal si platiti la orice unitate CEC de oriunde doriti. Pastrati chitanta
Plata o puteti face oriunde in tara la unul din ghiseele unei agentii CEC, trezorerii sau administratii fiscale, cea mai apropiata de domiciliul dv sau de pe traseu.