Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale primaria refuza sa-mi dea nr de cont pentru plata unei ...
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

primaria refuza sa-mi dea nr de cont pentru plata unei amenzi

Buna ziua,
problema mea e in felul urmator: amenda de circulatie de vreo 6 ani vechime, creanta neurmarita si in terorie prescrisa, si o amenda de circulatie din sept 2011 pe care s-a inceput procedura de executare. primaria refuza sa-mi dea un nr de cont in care sa pot face o plata partiala cu mentiune clara pentru o anume amenda de circulatie (nr de proc.verbal) si ma constrange sa platesc cash, la ghiseu, ca sa stinga cea mai veche amenda, lucru pe care eu nu-l vreau. ce pot face?
Daca s-a inceput executarea silita veti fi oricum obligat sa le achitati pe toate.

Dar va puteti duce cu Procesul Verbal la orice unitate CEC sau de Trezorerie si sa achitati.
Sa pastrati chitanta pentru a face dovada platii amenzii din procesul verbal.