Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Cand ma pot pensiona anticipat?
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Cand ma pot pensiona anticipat?

Sant nascut 08.07.1956 si lucrez din 17.07.1972 in aceiasi unitate care se numeste regia autonoma [Editat] doresc detali despre iesirea mea la pensie
Gabriela Pintea, Consilier juridic
Va puteti pensiona anticipat la data de 08.07.2016,la varsta de 60 de ani.
1. Pensie de limita de varsta la 65 de ani.

2. Pensie anticipata la 60 de ani daca veti avea un stagiu de cotizare de 43 de ani.

3. Pensie anticipata partiala la 60 de ani deoarece aveti indeplinit stagiul complet de cotizare.