avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 393 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Cand ma pot pensiona anticipat?
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Cand ma pot pensiona anticipat?

Sant nascut 08.07.1956 si lucrez din 17.07.1972 in aceiasi unitate care se numeste regia autonoma [Editat] doresc detali despre iesirea mea la pensie
Ultima modificare: Marți, 10 Ianuarie 2012
Gabriela Pintea, Consilier juridic
Cel mai recent răspuns: Valeriu TUDOR , Consultant resurse umane 20:08, 9 Ianuarie 2012
Va puteti pensiona anticipat la data de 08.07.2016,la varsta de 60 de ani.
1. Pensie de limita de varsta la 65 de ani.

2. Pensie anticipata la 60 de ani daca veti avea un stagiu de cotizare de 43 de ani.

3. Pensie anticipata partiala la 60 de ani deoarece aveti indeplinit stagiul complet de cotizare.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cand pot beneficia de pensie anticipata? lazar emilian lazar emilian sunt nascut pe 16.04.1952,stagiu cotizare 36 ani si 6 luni si am grupa 2 de munca 7 ani.Cand pot iesi la pensie anticipat ? (vezi toată discuția)
Pensionare anticipata gabrielastan gabrielastan Buna ziua! As dori sa stiu care sunt conditiile de pensionare pt. un barbat nascut in 20 decembrie 1961, cu un stagiu de cotizare de 31 ani? Multumesc. (vezi toată discuția)
Pensionare Apostoaemihai Apostoaemihai Sant nascut la 01.11.1955,am un stagiul de cotizare de 38 ani 9 luni si 16 zile din care 10 ani la gr.I de munca si 4 ani la gr II,restul in conditii normale ... (vezi toată discuția)