Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Data iesirii la pensie
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Data iesirii la pensie

buna seara, as dori unele lamuriri in vederea iesirii la pensie anticipata sau de limita de virsta in numele unei bune prietene precum si sotului ei.ea:an nastere:1955,luna 08,ani lucrati cca10;3 copii.el:an nastere1957;luna07;ani lucrati27.va multumesc.
Ea:Limita de varsta la 60 de ani si 6 luni(februarie 2017)numai daca va indeplini conditia stagiului minim de cotizare de 15 ani.
El:Llimita de varsta la 65 de ani.
va multumesc mult ptr raspuns,o seara placuta va doresc.