Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... agresiune!!!
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

agresiune!!!

ma ajuta si pe mine cineva? de craciun ma atacat un baiat care il cunosc ia eu mam autoaparat si lam lovit cu cheia in cap. cu mine mai era un prieten care si acesta la lovit in fata.mai mult ca sig cred ca atacatorul nu ca are martori la ce sa intamplat si nici certificat medicolegal nu sia scos). acesta a trimis pe cineva sa ma atace in aceasi seara care acesta are 16 ani (am inteles ca are ft multe antecedente).ma lovit destul de rau miam scos certificat medico-legal am 2 plangeri sapt asta mia spus sectoristu ca incepe audienta. eu mai am si un tatuaj nationalist nazist tatuat pe piept de care amandoi atacatori stiu de el. ce ar sa se intample mai departe si daca ma va afecta in dosar la politie sau in tribunal ?ce sanse are ca primul atacator sa dovedeasca ca eu lam lovit cu cheia (a scapat doar cu o zgaraietura deasupra arcadei care pana acum cred ca sa vindecat)? ast un rsp...multumesc frum numai bine
Existenta tatuajului nu poate influenta verificarile care vor fi dispuse cu scopul lamuririi succesiunii de evenimente in cadrul carora au avut loc agresiunile mentionate
Cate zile de ingrijri medicale ai primit? daca sunteti toti minori nu are sa vi se intample prea multe....
parazitul14 a scris:

eu mam autoaparat si lam lovit cu cheia in cap.

Invocarea autoapararii in circumstantele date nu este sustinuta ,pentru ca nu ati precizat intentia iminenta a partii adverse sa va atace cu o cheie
Consecintele agresiunilor reciproc realizate pot fi probate cu certificate medicolegale