avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 767 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... agresiune!!!
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

agresiune!!!

ma ajuta si pe mine cineva? de craciun ma atacat un baiat care il cunosc ia eu mam autoaparat si lam lovit cu cheia in cap. cu mine mai era un prieten care si acesta la lovit in fata.mai mult ca sig cred ca atacatorul nu ca are martori la ce sa intamplat si nici certificat medicolegal nu sia scos). acesta a trimis pe cineva sa ma atace in aceasi seara care acesta are 16 ani (am inteles ca are ft multe antecedente).ma lovit destul de rau miam scos certificat medico-legal am 2 plangeri sapt asta mia spus sectoristu ca incepe audienta. eu mai am si un tatuaj nationalist nazist tatuat pe piept de care amandoi atacatori stiu de el. ce ar sa se intample mai departe si daca ma va afecta in dosar la politie sau in tribunal ?ce sanse are ca primul atacator sa dovedeasca ca eu lam lovit cu cheia (a scapat doar cu o zgaraietura deasupra arcadei care pana acum cred ca sa vindecat)? ast un rsp...multumesc frum numai bine
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 08:22, 16 Ianuarie 2012
Existenta tatuajului nu poate influenta verificarile care vor fi dispuse cu scopul lamuririi succesiunii de evenimente in cadrul carora au avut loc agresiunile mentionate
Cate zile de ingrijri medicale ai primit? daca sunteti toti minori nu are sa vi se intample prea multe....
parazitul14 a scris:

eu mam autoaparat si lam lovit cu cheia in cap.


Invocarea autoapararii in circumstantele date nu este sustinuta ,pentru ca nu ati precizat intentia iminenta a partii adverse sa va atace cu o cheie
Consecintele agresiunilor reciproc realizate pot fi probate cu certificate medicolegale

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Legitima aparare sau nu? ovidiu_6751 ovidiu_6751 Buna ziua. Am si eu o mare problema si nu stiu cum o pot rezolva. in seara de 25.05 2011 in timp ce imi duceam niste prieteni acasa cu masina personala, o ... (vezi toată discuția)
Legea autoapararii exista? kuky666 kuky666 Buna Ziua, saptamana trecuta am fost agresat intr-un bar de catre o persoana, m-am aparat l-am lovit si pe urma m-am dus acasa linistit, dupa doua zile am ... (vezi toată discuția)
Legitima aparare din codul penal actual vs viitorul cod penal Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan” Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan” Raspunzand unui utilizator, constat cu surprindere modificari esentiale in ceea ce priveste \\\\\\"legitima aparare\\\\\\" din viitorul Cod Penal. Pentru a ... (vezi toată discuția)