avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 537 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii cass pfa si salariat
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

cass pfa si salariat

buna,am un pfa activitati de dirigentie de santier,in acelas timp sunt si angajat.
impozitul il declar in sistem real.cat platesc cass?5.5%din venitul meu net pe pfa sau 5.5%din salariul minim brut pe tara lunar
???????
Cel mai recent răspuns: biliana , utilizator 18:58, 11 Ianuarie 2012
Daca sunteti angajat cu norma intreaga nu mai platiti contributia la sanatate pentru pfa.
imi puteti spune conform carei legi sunt scutita?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Intreprindere individuala-contributii la bugetul statului elena vilculescu elena vilculescu Va rugam sa-mi raspundeti: daca titularul unei Intrprinderi Individuale care nu are inca angajati,obiectul de activitate fiind prestari servicii,poate plati ... (vezi toată discuția)
Impozitare pfa valentin.ropota valentin.ropota In situatia in care pfa este angajat la stat si are retineri din salariu la sanatate si pensie trebuie sa mai plateasca ceva la CASS si CAS ca si PFA fara ... (vezi toată discuția)
Asigurari de sanatate geomarco geomarco O persoana care are un contract de munca pe perioada nedeterminata, un contract de consultanta de 2 ore si este si PFA ce contributii la fondul de asigurari de ... (vezi toată discuția)