Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii cass pfa si salariat
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

cass pfa si salariat

buna,am un pfa activitati de dirigentie de santier,in acelas timp sunt si angajat.
impozitul il declar in sistem real.cat platesc cass?5.5%din venitul meu net pe pfa sau 5.5%din salariul minim brut pe tara lunar
???????
Daca sunteti angajat cu norma intreaga nu mai platiti contributia la sanatate pentru pfa.
imi puteti spune conform carei legi sunt scutita?