Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Abonament telefonie mobila
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Abonament telefonie mobila

Buna ziua, am o problema, sunt sub contract cu o companie de telefonie mobila, si, vreau sa opresc abonamentl ( din motive personale ) compania imi cere o suma de bani ( pe numar de telefon ) sa-l dezactivez, ok, dar suma aia de bani pe care mi-o cer ei, nu e scrisa in contract, atunci daca nu e scrisa, nu apare in contact, trebuie sa platesc ceva ?
Suma aceea pe care trebuie s-o platiti reprezinta o penalizare pentru ca nu ramaneti la ei pana la finalizarea celor doi ani de contract. Urmariti in contract ce e trecut daca intrerupeti contractul inainte de termen.
nu cred ca e legal, cata vreme nu e trecut in contract, si nu stiati ca trebuie sa o platiti.
vedeti sa nu aveti obligativitatea sa mentineti contractul o perioada de timp
Penalizare ca penalizare, dar nu e trecuta in contract, in schimb e o ,, conditie speciala '' dar zice ceva de schimbarea abonamentului si de a ramane cu 2 sim-uri din restu ( in cazul meu, 5 sim-uri ), ma rog, problema e ca nu trecuta suma, dar daca vreau sa plec de la ei, imi cer 200 de euro de numar de tel.