avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 148 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Depunere declaratii feb 2012
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Depunere declaratii feb 2012

Buna ziua!Ce declaratii trebuie sa depuna o SRL cu activitate suspendata care beneficiaza de regimu derogatoriu? Mentionez ca nu am desfasurat activitate de la infiintare si prin urmare nu am angajati.
Regimul derogatoriu dureaza 3 ani. Ce se intampa dupa cu societatea?
Cel mai recent răspuns: Contabilitate sector 4 evoCONTA , Contabil 11:50, 12 Ianuarie 2012
depinde de cand ai derogarea.Daca firma nu a depus niciodata bilant,ci declaratia pe proprie raspundere ca nu a avut activititate,depune doar aceasta declaratie.
Daca ati obtinut in urma suspendarii activitatii de la Anaf si regimul derogatoriu aveti obligatia sa depuneti
1.D 392 B- 25.02.2012
2.Declaratie pe proprie raspundere ca nu ati desfasurat activitate-dupa cum inteleg din postare-de la infiintare pana la 31.12.2011-depunere 60 zile de la incheierea exercitiului financiar-tine loc de bilant
3.D 094 pana la 25.01.2012

Dupa incetarea suspendarii activitatii puteti suspenda soc.pentru inca o perioada de 3 ani.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Declaratii de depus firma nou infiintata CONSULTING TRADUCERI JURIDICE 0735643109 CONSULTING TRADUCERI JURIDICE 0735643109 firma este o sapt infiintata , fiind sfarsit de an ce declaratii trebuie sa depun? (vezi toată discuția)
Declaratie de inactivitate SfetcuArabela SfetcuArabela Buna ziua, Am o firma infiintata din 08.12.2011 fara activitate pana in momentul de fata. Stiu ca nu trebuie sa intocmesc situatii financiare la 31.12.2011 ... (vezi toată discuția)
Impozit forfetar sederm sederm daca firma este inregistrata pe jud Olt, se poate plati in Bucuresti impozitul?? Mai este nevoie de bilant contabil daca firma este suspendata? (vezi toată discuția)