Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Depunere declaratii feb 2012
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Depunere declaratii feb 2012

Buna ziua!Ce declaratii trebuie sa depuna o SRL cu activitate suspendata care beneficiaza de regimu derogatoriu? Mentionez ca nu am desfasurat activitate de la infiintare si prin urmare nu am angajati.
Regimul derogatoriu dureaza 3 ani. Ce se intampa dupa cu societatea?
depinde de cand ai derogarea.Daca firma nu a depus niciodata bilant,ci declaratia pe proprie raspundere ca nu a avut activititate,depune doar aceasta declaratie.
Daca ati obtinut in urma suspendarii activitatii de la Anaf si regimul derogatoriu aveti obligatia sa depuneti
1.D 392 B- 25.02.2012
2.Declaratie pe proprie raspundere ca nu ati desfasurat activitate-dupa cum inteleg din postare-de la infiintare pana la 31.12.2011-depunere 60 zile de la incheierea exercitiului financiar-tine loc de bilant
3.D 094 pana la 25.01.2012

Dupa incetarea suspendarii activitatii puteti suspenda soc.pentru inca o perioada de 3 ani.