Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Tractare remorca
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Tractare remorca

Am carnet de conducere cat.B obtinut in Italia.Detin o remosca inmatriculata in ItaliaVolum 1400metri cubi Greutatate admisa de carare 970 de Kg ,masina este inscrisa in Romania greutatea proprie1545Kg greutatea totala2000Kg .Intrebarea este:Pot tracta remorca in Romania? Multumesc!
Dupa parerea mea o puteti folosi si in Romania daca ea corespunde din punct de vedere tehnic si al sigurantei in circulatie.
Adrian Tudor, Consultant asigurari