Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Ce autorizatii sunt necesare pentru lucrari interioare ...
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Ce autorizatii sunt necesare pentru lucrari interioare intr-o locuinta aflata in zona protejata?

Buna ziua.

Pentru lucrari interioare in locuinta aflata in zona protejata am nevoie de plan urbanism,autorizatii,etc?
Lucrarile la care fac referire sunt:
-zugraveli interioare
-schimbare usi si geamuri,pastrand marimea golului
-montare aer conditionat
-montare centrala termica
-gresie si faianta
-instalatie termica,de gaze si electrica.
Am fost inspectata la reclamatia unei vecine si mi s-a spus ca si pentru o zugraveala trebuie sa am autorizatie......

Va multumesc.
Pentru zugraveli exterioare, DA, aveti nevoie de autorizatie.
Tamplaria exterioara trebuie sa fie de culoarea lemnului(termopan maron), nu se admite termopan alb.
In interior nu exista restrictii in materie de finisaje, doar sa nu demolati ziduri.