avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 629 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Ce autorizatii sunt necesare pentru lucrari interioare ...
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Ce autorizatii sunt necesare pentru lucrari interioare intr-o locuinta aflata in zona protejata?

Buna ziua.

Pentru lucrari interioare in locuinta aflata in zona protejata am nevoie de plan urbanism,autorizatii,etc?
Lucrarile la care fac referire sunt:
-zugraveli interioare
-schimbare usi si geamuri,pastrand marimea golului
-montare aer conditionat
-montare centrala termica
-gresie si faianta
-instalatie termica,de gaze si electrica.
Am fost inspectata la reclamatia unei vecine si mi s-a spus ca si pentru o zugraveala trebuie sa am autorizatie......

Va multumesc.
Cel mai recent răspuns: doina_manuela , utilizator 19:43, 13 Ianuarie 2012
Pentru zugraveli exterioare, DA, aveti nevoie de autorizatie.
Tamplaria exterioara trebuie sa fie de culoarea lemnului(termopan maron), nu se admite termopan alb.
In interior nu exista restrictii in materie de finisaje, doar sa nu demolati ziduri.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Scara construita la pater ShadowElf ShadowElf Buna ziua, O intrebare legata de \"o scara construita la partierul unui bloc\". In urma cu aproximativ 7 ani apartamentul unde stau a fost spatiu comercial, ... (vezi toată discuția)
Este necesara autorizatia de constructie pentru renovare casa paianta( lemn+caramida)? EvelyneEve EvelyneEve Doresc sa renovez locuinta primita mostenire care este construita din paianta( lemn+caramida) , fundatie piatra, grinzi lemn. As dori sa stiu daca pentru acest ... (vezi toată discuția)
Care este codul caen potrivit pentru vanzarea materialelor de constructii? distribution distribution Buna seara...am nevoie de un sfat pentru urmatoarea situatie.. Firma presteaza servicii de amenajare a locuintelor. Materialele de constructie folosite sunt ... (vezi toată discuția)