Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... pensia de urmas peste 18 ani
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

pensia de urmas peste 18 ani

am 18 ani si am 8 clase,am intrerupt scoala din motive financiare,am lucrat in strainatate,bineinteles,la negru,iar acum as vrea sa ma apuc de seral. Tatal meu a murit cand eu aveam varsta de 6 ani prin aceasta avand dreptul la pensia de urmas. Atata timp cat am facut scoala am primit pensia de urmas dar acum nu o mai primesc. Daca ma apuc de seral voi mai primi pensia in continuare ? Am auzit ca pot face seralul numai la clasele 11 si 12 iar la 9 si 10 nu se poate,ca in clasele 9 si 10 trebuie sa fac clasele normale,la zi. Asa este ? Va multumesc mult si felicitari ca aveti timp si de noi,cei care nu ne pricepem.
Numai daca vei urma cursuri la zi poti beneficia de pensie de urmas!