Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Amenda de la Finante pentru firma cu activitate ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Amenda de la Finante pentru firma cu activitate suspendata?

Firma cu activitate suspendata din iulie 2009 pentru 3 ani. A primit amenda de la Finante de 1000 ron pentru nedepunerea Declaratiei 100 pentru lunile 06 si 09 2011.
Este corect ? Daca activitatea este suspendata ?
Da,daca nu ati obtinut regimul derogatoriu la suspendarea activitatii.