avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 878 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Amenda de la Finante pentru firma cu activitate ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Amenda de la Finante pentru firma cu activitate suspendata?

Firma cu activitate suspendata din iulie 2009 pentru 3 ani. A primit amenda de la Finante de 1000 ron pentru nedepunerea Declaratiei 100 pentru lunile 06 si 09 2011.
Este corect ? Daca activitatea este suspendata ?
Cel mai recent răspuns: Contabilitate sector 4 evoCONTA , Contabil 12:40, 15 Ianuarie 2012
Da,daca nu ati obtinut regimul derogatoriu la suspendarea activitatii.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Firma inactiva! este obligatoiru depunera bilantului pe anul 2009/2010 Zsolt1981B Zsolt1981B Buna! Am o firma inactiva de la infiintare (2006). Am avut o cunostinta contabila, care se ocupa pana 2011 de depunera formularilor 100 si 300 (platitor ... (vezi toată discuția)
Orc sau administratie financiara ? NELA FURTUNA NELA FURTUNA Buna ziua, Cand s-a introdus forfetarul ,eu cu o societate care n-a functionat niciodata am intentionat sa depun declaratia 100 in iulie 2009 tot pe 0 insa ... (vezi toată discuția)
Srl- activitate suspendata numai la finante, nedepus bilant 2007 la reg com iulia_400 iulia_400 buna, am o problema si nici contabilul nu ma poate lamuri. am un srl neplatitor de tva, cu 2 actionari , infiintata in 2006. am depus documentele fiscale la ... (vezi toată discuția)