Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Pe ce perioada se poate suspenda un SRL?
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Pe ce perioada se poate suspenda un SRL?

Pe ce perioada maxima se poate suspenda un SRL?
3 ani
Ce se poate face dupa expirarea termenului (3 ani ), in cazul ca nu se poate relua activitatea societatii.
Registrul comertului reia activitatea din oficiu si exista posibilitatea prelungirii inactivitatii societatii pentru inca o perioada de trei ani.