Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Plata compensatorie in cazul concedierilor individuale ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Plata compensatorie in cazul concedierilor individuale care nu tin de persoana salariatului

Va rog sa ma ajutati.

Am cateva probleme.
1. Din ce se suporta plata salariului compensatoriu in cazul concedierilor individuale care nu tin de persoana salariatului? Din fondul de somaj? Din fondul de salarii?
2. Ce anume trebuie sa retina societatea asiguratului din aceasta plata compensatorie (cas, somaj, pensii, impozit)?
3. Angajatorul ce anume trebuie sa plateasca la aceasta suma?
4. Va rog sa-mi spuneti ce acte normative reglementeaza aceste retineri?
Plăţile compensatorii se acordă prin fiunanţare mixtă, adică din fondul de salarii şi din fondul de şomaj., ca ater toate celelate aspecte decurg de aici
multumesc
adica, puteti raspunde, va rog?