Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... retragere teren din asociatie agricola
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

retragere teren din asociatie agricola

Buna ziua, am mostenit un teren agricol care la acea data era intr-o asociatie agricola.
Intrucat nu sunt multumit de rezultatele acestei asociatii, doresc sa retrag terenul din aceasta asociatie.
Ma poate sfatui cineva cum pot sa scot acest teren din asociatie ?
Multumesc.
Reziliati contractul de arenda pe care il aveti cu Asociatia.
Cum se face acest lucru? In fata unui notar? Sau ce implica aceasta reziliere?