avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 2010 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... retragere teren din asociatie agricola
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

retragere teren din asociatie agricola

Buna ziua, am mostenit un teren agricol care la acea data era intr-o asociatie agricola.
Intrucat nu sunt multumit de rezultatele acestei asociatii, doresc sa retrag terenul din aceasta asociatie.
Ma poate sfatui cineva cum pot sa scot acest teren din asociatie ?
Multumesc.
Cel mai recent răspuns: CristiansiGeorgiana , utilizator 18:18, 4 Octombrie 2017
Reziliati contractul de arenda pe care il aveti cu Asociatia.
Cum se face acest lucru? In fata unui notar? Sau ce implica aceasta reziliere?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Inregistrare asociatie agricola mincinosul mincinosul Buna ziua, sunt functionar la o primarie si am o problema . Proprietarii de teren ce au contracte de arenda valabile cu o firma, au infiintat o asociatie ... (vezi toată discuția)
Nulitate contract de arenda . buna ziua doresc să achiziționez ... andreea27 andreea27 Nulitate contract de arenda . Buna ziua Doresc să achiziționez un teren agricol , problema este că vânzătorii au încheiat un contract de arenda pe ... (vezi toată discuția)
Buna ziua, o alta speta ce nu pot sa mi-o explic: am arendat ... viorel04 viorel04 Buna ziua, O alta speta ce nu pot sa mi-o explic: Am arendat terenul agricol unei ferme Agricole dar, nu in calitate de Proprietar de Teren ci doar in baza ... (vezi toată discuția)